Stylizacja rzęs i brwi – na czym to polega?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio podkreślone brwi i rzęsy mogą nadać charakteru twarzy. W salonach kosmetycznych wykonywane są zabiegi stylizujące, ale możemy też wykonywać je samodzielnie. Na czym polega odpowiednia stylizacja brwi i rzęs?

Stylizacja rzęs

Zagęszczanie i przedłużanie rzęs to bardzo dobre i, przede wszystkim, wygodne rozwiązanie. Pozwala optycznie powiększyć oko i sprawia, że przez jakiś czas nie trzeba używać tuszu do rzęs. To też bardzo dobra opcja na wszelkiego rodzaju uroczystości, jak na przykład ślub.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to nic innego jak doklejanie jednej albo kilku rzęs syntetycznych do naturalnej. Efekt stylizacji zależy od tego, na jaką metodę się zdecydujemy. W profesjonalnych zakładach kosmetycznych stylistki doradzają, jakiej długości i grubości powinny być rzęsy, żeby pasowały do klientki.

Do największych zalet stylizacji rzęs należy oszczędność czasu podczas codziennego makijażu, a także piękna oprawa oka na stałe. To też bardzo komfortowe rozwiązanie podczas kąpieli w basenach, które nadaje się także dla osób, które noszą szkła kontaktowe albo okulary.

Niektórzy styliści w swojej ofercie mają także stylizację rzęs polegającą na nadaniu im efektu eyelinera. Rzęsy nie muszą być widocznie podkreślone, żeby dopełniać makijaż, a i tak oczy zdobędą wyjątkową oprawę. Dla kosmetyczek, jak i dla każdej z pań, która chce samodzielnie stylizować swoje rzęsy, powstał kurs stylizacji rzęs online. Bez wychodzenia z domu można zdobyć wiedzę niezbędną do tego, jak upiększać rzęsy.

Stylizacja brwi

Podstawowym zabiegiem upiększającym brwi jest ich regulacja. Można wykonać ją zarówno w salonie, jak i samodzielnie w domu. Pomaga uzyskać odpowiedni wygląd brwi, który pasuje do kształtu twarzy. Posłużyć do tego może pęseta, specjalny wosk albo nitkowanie.

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów stylizacyjnych brwi jest użycie henny. Jej głównym celem jest odpowiednie wyregulowanie i przyciemnienie włosków, co pozwala skutecznie wymodelować kształt twarzy. Ten zabieg można co prawda wykonać samodzielnie w domu, jednak lepiej warto zdać się na usługi profesjonalistów. Tak samo jednak, jak w przypadku rzęs, możemy zdecydować się na kurs stylizacji brwi online. Można dowiedzieć się na nim, w jaki sposób regulować brwi, żeby uzyskać pożądany efekt, a także nauczyć się koloryzacji. Oprócz efektów wizualnych, henna brwi wzmacnia i chroni włoski.

Laminacja brwi i rzęs

Laminowanie brwi jest idealnym rozwiązaniem, kiedy brwi rosną nieregularnie i nie układają się tak, jak należy. To innowacyjny zabieg, który pozwala na ułożenie i zmianę kierunki brwi. Dodatkowo, laminacja regeneruje i odżywia włoski. Zabieg laminowania jest bezpieczny, pod warunkiem, że wykonany jest przez wykwalifikowaną osobę. Jeżeli chcesz więc dokładnie wiedzieć, czym jest laminacja brwi kursy online pozwolą Ci zgłębić tę wiedzę.

Podobnie działa laminacja rzęs. Tu także bardzo istotny jest odżywczy wpływ zabiegu na włoski. Rzęsy są delikatnie podkreślone i uniesione, co pozwala na osiągnięcie ich pięknego i zdrowego wyglądu przez dłuższy czas. Kolejnymi zaletami tego zabiegu jest to, że jest on łatwo dostępny w większości salonów kosmetycznych i jednocześnie nie wiąże się z bardzo wysokimi kosztami.

Zabieg laminowania rzęs polega na nałożeniu silikonowego wałeczka na górną powiekę. Na rzęsy nakłada się odżywczy preparat, który sprawia, że rzęsy stają się bardziej gęste i ciemne. Po jego wyschnięciu nakłada się farbę, a na sam koniec keratynę, która utrwala zabieg.

Fot. Aleksandra Rupar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*