Jak podejść do tematu pielęgnacji skóry twarzy w czasie upałów? O tych 3 rzeczach nie wolno Ci zapomnieć!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Upały, zwłaszcza te przekraczające 30 stopni nie są dla naszego organizmu idealnymi warunkami do życia. Również nasza cera nie radzi sobie najlepiej, kiedy na zewnątrz panuje skwar. W lecie warto nieco zmodyfikować swoją codzienną pielęgnację, aby nie zaskoczyło nas pojawienie się na skórze niedoskonałości. Sprawdź jakie praktyki są niewskazane w czasie wysokich upałów.

Latem warto zmienić kosmetyki do pielęgnacji i makijażu na takie, które mają lżejszą formułę. Wskazana będzie również mniejsza ilość kosmetyków, które nakładamy na twarz. Fanki koreańskiego oczyszczania skóry metodą kilku kroków powinny w czasie upałów postawić na nieco inny rodzaj dbania o cerę. Tłuste olejki i kremy nawilżające mogą powodować powstanie na skórze powłoki, która jest doskonałym miejscem do rozwijania się na skórze bakterii. Niestety jest to prosta droga do powstania wyprysków i niedoskonałości.

3 rzeczy o których nie możesz zapomnieć latem w kontekście pielęgnacji skóry twarzy

Wybieranie ciężkich pudrów zamiast kremów BB

Niestety latem używanie ciężkiego fluidu, a następnie pokrycie go warstwą matującego pudru sprawia, że pory naszej skóry są zatkane i nie może ona oddychać. Lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremów BB o lekkiej, nawilżającej formule.

Brak odpowiedniego nawodnienia organizmu

W czasie lata nie możemy zapominać o uzupełnianiu płynów. W czasie upałów powinniśmy wypijać nawet o litr wody więcej niż robimy to w pozostałe miesiące w roku. Nasz sposób odżywiania i styl życia bardzo odziałowuje na wygląd skóry.

Nie używanie kremów z filtrem przed wyjściem z domu

Samobójstwem dla skóry twarzy jest wychodzenie z domu bez filtra ochronnego nałożonego na twarz, dekolt i ramiona. Niestety promienie słoneczne znacząco przyśpieszają procesy fotostarzenia się skóry, dlatego bardzo ważne, aby się przed nimi odpowiednio zabezpieczać.

Przeczytaj też: 10 KREMÓW BB, KTÓRE ZASTĄPIĄ CI PODKŁAD W CZASIE UPALNYCH DNI

Zdjęcie główne: Jakob Owens/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*