Kolejność nakładania kosmetyków na twarz

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Codzienna pielęgnacja cery jest bardzo ważna. Dawniej w tym celu używano znacznie mniejszej ilości kosmetyków. Obecnie coraz więcej firm wypuszcza na rynek nowe produkty wspierające nas w walce ze starzeniem się skóry, jej problemami oraz zwykłą pielęgnacją. 

Na początku jednak ilość typów preparatów przeraża i nie wiemy, od czego powinnyśmy zacząć. Czy pierwszy powinien być krem, czy serum, a może filtr? Sprawdź, w jaki sposób oraz w jakiej kolejności nakładać kosmetyki na twarz, by przyniosły jak najwięcej korzyści i nie neutralizowały się nawzajem!

Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry pozwala nam właściwie się o nią troszczyć, ale nie tylko wybór odpowiednich produktów jest istotny. Ważne jest również wykonywanie działań pielęgnacyjnych krok po kroku w odpowiedniej kolejności. Oczywiście nie każda z nas musi posiadać wszystkie typu kosmetyków, jednak warto zapamiętać, w jakiej kolejności powinny być one nakładane, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Krok pierwszy: oczyszczanie

Demakijaż i oczyszczenie cery po całym dniu to klucz do pięknej skóry. Jeśli wykonamy je dokładnie, możemy zapobiec przesuszeniu oraz zanieczyszczeniu twarzy. Nawet jednokrotne pominięcie tego kroku może doprowadzić do powstania „nieprzyjaciół”, z którymi będziemy musiały walczyć zdecydowanie dłużej. Kosmetolodzy do porannej pielęgnacji zalecają stosowanie delikatnych żeli i emulsji, które usuną zabrudzenia powstałe w nocy oraz produkty nałożone podczas wieczornej pielęgnacji. Wieczorem zaś warto pomyśleć o dwuetapowym oczyszczaniu, na które składać się może w kroku pierwszym olejek bądź płyn micelarny, zaś w kroku drugim żel myjący lub pianka.

Krok drugi: tonizowanie

Kiedy Twoja twarz jest już czysta, osusz ją delikatnie ręcznikiem, nie trzyj. Teraz powinnaś zatroszczyć się o przywrócenie właściwego skórze pH. Możesz to osiągnąć, stosując tonik, który dodatkowo pomoże odświeżyć i pomóc utrzymać właściwy poziom nawilżenia. Możesz rozpylić go mgiełką bądź nanieść i przetrzeć przy pomocy płatków kosmetycznych.

Krok trzeci: serum

Serum to mocno skoncentrowany produkt zawierający wiele substancji aktywnych, które odżywiają naszą skórę. Często jest to krok pomijany przez panie, jednak zazwyczaj, kiedy raz zobaczymy efekty jego działania, nie potrafimy się bez niego obejść w codziennej pielęgnacji. Sera przeważnie mają delikatne konsystencje, ale charakteryzują się silnym działaniem, znacznie wyprzedzając nawet najskuteczniejsze kremy. Można je nazywać bombami witaminowymi dla skóry. Koniecznie pamiętaj, by nakładać je przed kremem, nie po nim!

Krok czwarty: nawilżenie

Nadszedł czas na odpowiednie nawilżenie, które zapewniają nam kremy. Kiedy serum się już wchłonęło, możemy zaaplikować lekki krem na dzień rano, a wieczorem możemy postawić na coś bardziej tłustego, ciężkiego i nawilżającego. Krem tworzy barierę ochronną dla naszej skóry, w tym samym czasie naprawiając wszelkie uszkodzenia i niedoskonałości. Krok ten zapewnia zdrowy wygląd naszej buzi oraz hamuje utratę wody.

Krok piąty: filtr

Krem z filtrem to ostatni etap codziennej, porannej pielęgnacji. Zabezpiecza skórę przed działaniem promieni słonecznych, wiatru, niskich temperatur i innych czynników zewnętrznych. Najbezpieczniej wybierać filtry powyżej SPF 30, latem jednak warto postawić na SPF 50.

Zdjęcie główne: pexels.com/Ron Lach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*